Een eindejaarsfeest organiseren rondom het Amsterdam Light Festival doe je door een avond samen te stellen die het festival combineert met eten, drinken en een activiteit die past bij jouw groep. De meest populaire aanpak is een privéboottocht langs de lichtkunstwerken, gecombineerd met een diner of borrel aan boord. In dit artikel beantwoorden we de meest gestelde vragen over het plannen van zo’n avond, van de festivaldata tot het boeken van een privéboot voor jouw groep.
Wanneer vindt het Amsterdam Light Festival plaats en wat kun je verwachten?
Het Amsterdam Light Festival vindt elk jaar plaats in de winter, doorgaans van eind november tot en met begin januari. In 2026 loopt het festival naar verwachting weer van eind november tot begin januari, waarmee het precies samenvalt met de feestdagen en de eindejaarsperiode. Dat maakt het festival een ideale kapstok voor een kerstborrel, kerstdiner of eindejaarsfeest.
Tijdens het festival zijn er circa 20 lichtkunstwerken te zien langs de Amsterdamse grachten. Internationale en Nederlandse kunstenaars plaatsen hun werken op en langs het water, waardoor de stad in de donkere wintermaanden letterlijk oplicht. De werken variëren elk jaar, dus ook wie het festival al eerder bezocht heeft, ontdekt steeds iets nieuws.
Het festival is zowel te voet als per boot te beleven. Wandelen langs de werken is gratis en toegankelijk voor iedereen. Varen langs de officiële Amsterdam Light Festival-route geeft een ander perspectief: je ziet de werken vanaf het water, vaak van dichterbij en zonder drukte op de kant. Beide manieren hebben hun eigen charme, en voor een groepsavond is een combinatie van beide ook goed mogelijk.
Waarom is een boottocht de beste manier om het festival te beleven met een groep?
Een boottocht is voor groepen de meest complete manier om het Amsterdam Light Festival te beleven, omdat je activiteit, eten en drinken op één plek combineert. Je bent samen op een privéboot, je vaart langs alle lichtkunstwerken en je hoeft de avond niet te onderbreken voor een restaurant of een andere locatie. Alles is geregeld voordat je aan boord stapt.
Bij een groepsactiviteit op de wal heb je altijd te maken met verplaatsingen, wachtrijen of het vinden van een restaurant dat groot genoeg is. Op een privéboot valt dat allemaal weg. De boot is exclusief voor jullie gezelschap, de catering komt aan boord en de schipper zorgt voor de route. Dat scheelt de organisator een hoop regelwerk.
Daarnaast is varen in de winter comfortabeler dan het misschien klinkt. Onze boten zijn overdekt en verwarmd, zodat je ook bij koud of regenachtig weer optimaal kunt genieten van de lichtkunstwerken. Je zit droog, warm en samen, terwijl Amsterdam buiten je voorbijglijdt.
Voor wie het festival liever lopend wil verkennen: dat kan ook prima als onderdeel van de avond. Combineer een wandeling langs de werken met een borrel of diner op een terras of in een restaurant in de buurt van de route, zoals in de Jordaan of rondom de Keizersgracht. Dat werkt goed voor kleinere groepen of als aanvulling op een avond die al deels op het water plaatsvindt.
Wat zijn de beste arrangementen voor een eindejaarsfeest op het water?
Voor een eindejaarsfeest op het water zijn er verschillende arrangementen beschikbaar, afhankelijk van hoe uitgebreid je de avond wilt maken. De keuze hangt af van de groepsgrootte, het budget en of je liever een vast pakket boekt of alles zelf wilt samenstellen.
Wij bieden meerdere vaste Private Cruise Packages aan die speciaal zijn samengesteld voor het Amsterdam Light Festival. Dit zijn de opties:
- Drinks & Bites Cruise (1,5 uur) vanaf €47,50 per persoon: luxe hapjes aan boord, ideaal voor een informele kerstborrel of teamuitje.
- Art & Lights Buffet (2 uur) vanaf €84,50 per persoon: warm en koud buffet, geschikt voor een uitgebreider groepsdiner.
- Italian Buffet Cruise (2 uur) vanaf €89,50 per persoon: Italiaans buffet, populair voor feestelijke bedrijfsavonden.
- Dinner Cruise (2 uur) vanaf €129,50 per persoon: driegangendiner met een chef aan boord, perfect voor kerstdiners en klantavonden.
- Walking Dinner Cruise (2 uur) vanaf €132,50 per persoon: meerdere kleine gerechten, chef aan boord, vrij bewegen en netwerken mogelijk.
Alle arrangementen zijn exclusief voor jullie groep: geen andere gasten aan boord. Wil je iets specifieks, zoals een open bar, een bepaald menu of een andere opstaplocatie? Dan is een Custom Private Cruise op maat de betere keuze, waarbij je alles naar eigen wens kunt samenstellen.
Hoe vroeg moet je een privéboot boeken voor het Amsterdam Light Festival?
Voor een privéboot tijdens het Amsterdam Light Festival is het verstandig om minimaal twee tot drie maanden van tevoren te boeken, bij voorkeur eerder. De populairste avonden, zoals de weekenden in december en de avonden rondom Kerst en oud en nieuw, zijn vaak al vroeg volgeboekt.
Bedrijven die een kerstborrel of eindejaarsfeest plannen, beginnen daar in de praktijk al in september of oktober mee. Wie te lang wacht, merkt dat de gewenste datum niet meer beschikbaar is of dat er weinig keuze overblijft in boten en arrangementen. Vroeg boeken geeft ook rust: je weet dat het geregeld is en kunt de uitnodigingen op tijd versturen.
Houd er rekening mee dat er naast de reguliere boothuur een festivaltoeslag en een VMR-entertainmentbelasting van toepassing zijn tijdens het Amsterdam Light Festival. Die kosten worden apart vermeld bij de boeking, zodat je niet voor verrassingen komt te staan.
Hoeveel personen passen er op een privéboot tijdens het festival?
De groepsgrootte voor een privéboot tijdens het Amsterdam Light Festival begint bij minimaal 15 personen voor de vaste arrangementen. De maximale grootte hangt af van de boot die wordt ingezet. Onze vloot bestaat uit verschillende boten, waarmee we groepen tot grote aantallen kunnen bedienen.
Voor groepen met specifieke wensen rondom groepsgrootte, catering of indeling is een Custom Private Cruise de beste optie. Daarmee wordt de boot afgestemd op jouw groep en is het ook mogelijk om een specifieke boot te garanderen. Voor grotere groepen waarbij één boot niet volstaat, kunnen meerdere boten worden gecombineerd zodat iedereen samen deelneemt aan het festival.
Heb je een kleinere groep van maximaal 6 personen? Dan zijn er ook Shared Tickets beschikbaar vanaf €32 per persoon. Die vaart duurt 75 minuten, volgt de officiële festivalroute en vertrekt drie keer per dag. Handig voor stellen of kleine groepen die niet de hele boot willen huren.
Wat moet je regelen voor een geslaagd bedrijfsuitje rondom het Amsterdam Light Festival?
Voor een geslaagd bedrijfsuitje rondom het Amsterdam Light Festival zijn er een paar praktische zaken die je op tijd moet regelen: de datum, het arrangement, de uitnodigingen en eventuele extra wensen rondom catering of entertainment. Hoe eerder je begint, hoe meer opties je hebt.
Een handige checklist voor de organisator:
- Kies een datum en check de beschikbaarheid, bij voorkeur voor eind oktober.
- Bepaal de groepsgrootte en of je een vast arrangement wilt of maatwerk.
- Kies het type avond: borrel, buffet, diner of walking dinner.
- Beslis over dranken: op nacalculatie of een open bar.
- Regel de uitnodigingen zodra de boeking bevestigdigd is.
- Communiceer praktische info aan de deelnemers: opstaplocatie, tijdstip en kledingadvies.
Wat de opstaplocatie betreft: we hebben meer dan 150 mogelijke opstaplocaties in Amsterdam, waardoor je de vertrekplek kunt afstemmen op waar jouw groep vandaan komt. Dat maakt de logistiek een stuk eenvoudiger, zeker als collega’s uit verschillende kanten van de stad komen.
Hoe Rederij De Nederlanden helpt bij je eindejaarsfeest
Als officieel partner van het Amsterdam Light Festival verzorgen wij privévaarten langs de lichtkunstwerken, speciaal voor groepen die er een complete avond van willen maken. Of je nu een informele kerstborrel zoekt of een uitgebreid kerstdiner op het water, wij regelen het voor je.
- Privéboot exclusief voor jullie groep, geen andere gasten aan boord
- Keuze uit vaste arrangementen met een duidelijke prijs per persoon (vanaf €47,50 p.p.) of volledig maatwerk
- Overdekte en verwarmde historische salonboten, winterproof ingericht
- Catering aan boord: van hapjes en buffet tot een driegangendiner met chef
- Meer dan 150 opstaplocaties in Amsterdam
- Geschikt voor zowel kleinere groepen als grote gezelschappen
Wil je een avond regelen die iedereen bijblijft? Bekijk onze arrangementen voor groepen tijdens het Amsterdam Light Festival of neem contact met ons op voor een persoonlijk voorstel op maat.